Jak myslí milionáři - Zásada číslo 7

 

Bohatí lidé se přátelí s úspěšnými, optimistickými lidmi.

Chudí se dávají dohromady se zoufalci, kteří vidí všechno černě.

Úspěšní lidé vnímají úspěchy jiných jako zdroj motivace. Bohatí lidé jsou pro ně vzory, od nichž je možné se učit. Říkají si: „Když to dokázali oni, dokážu to i já.“ Napodobovat jiné je velmi úspěšná cesta, jak se něco naučit.

Bohatí lidé jsou rádi, že už někdo před nimi uspěl, protože to znamená, že podruhé to bude ještě jednodušší. Proč objevovat kolo, když už ho vynalezli! Existují osvědčené metody, jak zbohatnout a dosáhnout úspěchu. Nejrychlejší a nejsnadnější metoda je učit se od těch, kdo už jsou ve finanční aréně mistry. Když budete stejně uvažovat a když budete podnikat stejné kroky, dostanete i stejné výsledky.

Když chudí lidé slyší o někom, komu se daří, začnou ho pomlouvat, zesměšňovat, urážet. Snaží se ho stáhnout dolů na svoji úroveň. Kolik takových lidí znáte? Kolik takových máte přímo ve vlastní rodině? Vážně si myslíte, že se vaše podvědomí nechá inspirovat od lidí, které se snažíte shodit?

Když mě představí významnému člověku, vždycky se snažím najít něco, co nás spojuje. Bavím se s ním, sleduji, jak přemýšlí, vyměňuji si kontakty. Když máme společné hobby, můžeme se stát i přáteli.

Určitě už jste slyšeli, že vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. Věděli jste, že většina lidí má v průměru stejný plat jako jejich nejlepší přátelé, plus mínus 20 %? Už proto byste si měli dávat pozor, s kým budete trávit čas.

Ze zkušenosti vím, že bohatí nevstupují do klubů jen proto, aby si zahráli golf. Chtějí se setkat s dalšími bohatými a úspěšnými lidmi. „Není důležité, co znáte, ale koho znáte“ Když chcete létat s orly, tak se přece nemůžete batolit s kachnami. Proto se snažím přátelit s úspěšnými lidmi s pozitivním pohledem na svět, a vyhýbám se těm, kteří kolem sebe jenom hází špínu.

 

Výše uvedený text je čerpán z knihy Jak myslí milionáři, kterou napsal T. Harv Eker, vydavatelství PRAH.

Zpracovávám...