Poprvé v ČR! Kdo jsou nejlepší tvůrci finančních plánů?

 Finančních, pojišťovacích a bankovních poradců v České republice pracující desetitisíce. Tento obor nemá zrovna chvalnou pověst již z toho důvodu, že poradce může dělat téměř kdokoliv a svou práci začal dělat jen za účelem rychlého zisku. I přesto je část lidí, kteří svou práci dělají opravdu kvalitně. Právě pro ně byla historicky poprvé uspořádána soutěž o nejlepší finanční plán s názvem Best planner.

Do soutěže se přihlásilo 69 soutěžících ze 39 poradenských společností. Byli zde zástupci za řad velkých firem, jakými jsou Partners, OVB, Fincentrum nebo Broker Consulting, ale i lidé, kteří tuto práci dělají sami na sebe nebo pro společnosti čítající pár poradců. Všem registrovaným byl zveřejněno zadání obsahující rodinu Urbánkových (jedná se o fiktivního klienta), kteří měli určité příjmy, výdaje a plány v podobě spokojeného stáří, výměny pražského bytu za rodinný dům, zajištění studií dětí atd.

Celkově zpracovaný finanční plán však zvládlo zaslat již jen 16 soutěžících. Nutno ale podotknout, že většina z nich byla na velmi vysoké úrovni. Jejich hodnocení měla na starosti 13 členná odborná porota složená ze specialistů na investice, finanční plánování, životní a neživotní pojištění, úvěrové produkty, ale i laiku. Ti v první části hodnotili zaslaná řešení dle různých kritérií. Druhu částí hodnocení bylo prezentování finančních plánů soutěžících právě před porotou.

Nejvíce bodů a tudíž nejlepším tvůrcem finančních plánů pro rok 2013 se stal pan Miroslav Spolek zastupující svou společnost SPOLEK CZ, druhým skončil Ondřej Hák spolupracující se společností INSIA a třetí Pavel Bouška ze společnosti Money Plus. Zástupci Money Plus se však umístili i na dalších velmi pěkných pozicích. Pavel Tvaroh skončil na pátém místě a Radek Uchytil hned za ním na místě šestém.

Úkolem soutěže bylo nejen dát možnost ukázat těm nejlepším poradcům prezentovat svou práci, ale především ukázat široké veřejnosti jak tato práce může vypadat na té nejvyšší úrovni. Řešení všech soutěžících jsou ke stažení na stránkách soutěže bestplanner.cz v sekci Výsledky.

Mohou se tak nejen inspirovat lidé z oboru, ale ti, kteří si chtějí porovnat, zda jim jejich finanční poradce, zaměstnanec pojišťovny nebo pojišťovací agent nabízel dobrou službu.

 

Zpracovávám...