Jak myslí milionáři - Zásada číslo 3

Bohatí lidé jsou odhodláni pracovat pro své bohatství.

Chudí lidé chtějí být bohatí.

Zeptejte se lidí kolem vás, jestli chtějí být bohatí. Většina se na vás bude dívat, jako byste spadli z višně. “Jasně, že chci být bohatý. Kdo by nechtěl?“ Spousta lidí však opravdu nechce. Mají s bohatstvím spojeno i spoustu negativních myšlenek. “Co když něco vydělám a pak to zase ztratím? To musí být ten nejhorší pocit v životě!”

“Nebudu vědět, jestli mě lidé mají rádi kvůli mě samému nebo kvůli penězům.”

“Budu muset příliš pracovat.”

“Každý mě bude prosit o malou výpomoc.”

Někteří prostě mají ve svém mozku zakódováno, že být bohatý je skvělé, jiní, že to zas tak perfektní být nemusí.

Podívejte se na to takhle. Vesmír (někdo by mohl říct „vyšší moc“) je něco jako ohromný zásilkový obchod. Neustále vám dodává nové zážitky, věci a lidi. Svou „objednávku“ posíláte prostřednictvím energie, která z vás vyzařuje. Tato energie závisí na vašich názorech a na tom, na co podvědomě myslíte. Působí tu zákon přitažlivosti a vesmír se vám vždy bude snažit posílat to, o co žádáte. Když se vaše požadavky  mezi sebou hádají, vesmír nebude vědět, co vlastně chcete. Jednou od vás slyší, že chcete být bohatí, takže vám začne posílat příležitosti. Pak vás ale zaslechne, jak říkáte, že boháči jsou chamtiví. V tom okamžiku vám bude pomáhat, aby se od vás peníze kutálely pryč. Ale pak si pomyslíte, že s tučným kontem by se vám žilo lépe. Zmatený vesmír vám opět začne připravovat příležitosti ke zbohatnutí, dokud vy zase neprohlásíte, že peníze přece nejsou všechno. V tom okamžiku má vesmír chuť vás chytit pod krkem a zařvat: „Rozhodni se sakra, co vlastně chceš! Dám ti, o co si řekneš, jen si v tom udělej jasno!“ 

Nejdůležitější důvod proč lidé nedostanou, co chtějí, je v tom, že nevědí co chtějí.

Bohatí lidé jsou plně odhodláni být bohatí a obětovat úplně vše, naopak chudí si vždy najdou spoustu důvodů, proč to tak důležité není. Získávání majetku rozhodně není žádná procházka růžovým sadem. Jste ochotni pracovat šestnáct hodin denně? Bohatí lidé jsou. Jste ochotni dřít sedm dní v týdne a vzdát se většiny víkendů? Bohatí lidé jsou. Jste odhodláni riskovat svůj čas, svou energii a počáteční kapitál, a to bez záruky, že se vám vrátí? Bohatí lidé jsou. Na určitou dobu - všichni doufají, že bude krátká, ale často se táhne pekelně dlouho.

Možná budete mít štěstí a získáte peníze i bet toho, že byste tvrdě pracovali a hodně toho obětovali. Můžete si to přát, ale osobně bych na to nesázel. Bohatí lidé jsou odhodláni udělat vše, co je třeba. Tečka.

Výše uvedený text je čerpán z knihy Jak myslí milionáři, kterou napsal T. Harv Eker, vydavatelství PRAH.

Zpracovávám...