Jak myslí milionáři - Zásada číslo 2

Bohatí lidé hrají, aby vyhráli. Chudí lidé hrají s cílem neprohrát. 

Hlavním cílem chudých lidí je přežití a bezpečnost, nikoli jmění a hmotný přebytek. Jaký cíl máte vy? Jaká je vaše motivace - upřímně? Bohatí lidé chtějí mít ohromný majetek a chtějí žít v absolutním dostatku. Nechtějí hrstku peněz, chtějí haldy peněz. A jaký že vznešený cíl si kladou chudí? "Mít dost, abych mohl zaplatit složenky... zaplatit dluhy včas, to by byl zázrak!" Slyšeli jste někdy o zákonu přitažlivosti? Do svého života přitáhnete přesně to, na co nejvíce myslíte. Jestli je vaším cílem mít dost peněz na složenky, dostanete právě to - dost peněz, abyste jen tak tak zaplatili složenky. Ani o korunu víc. 

Jiní lidé mají za cíl být v "pohodě". Je to trošku lepší, než mít jen na zaplacení dluhů nebo složenek, ale rovněž nebudou nikdy bohatí. Nebudou moci zaplatit svým dětem ta nejlepší studia, vzít rodinu na luxusní měsíční dovolenou, nebo věnovat milióny na charitu.

Jestli si kladete za cíl jen být v pohodě, tak asi nikdy nebudete opravdu bohatí. Ale jestli si kladete za cíl být opravdu bohatí, tak je docela možné, že nakonec budete velmi, velmi v pohodě. Když budete mířit na hvězdy, trefíte alepsoň měsíc. Chudí lidé obvykle nemíří ani nad strop svého bytu, a pak se diví, že se jim úspěch vyhýbá. Každý dostane, o co opravdu usiluje.

Výše uvedený text je čerpán z knihy Jak myslí milionáři, kterou napsal T. Harv Eker, vydavatelství PRAH.

Zpracovávám...