Běžný účet se zhodnocením 1,8% p.a.! Je to dobré místo pro finanční rezervu?

Od 1. 4. 2013 přišla Air Bank s revolučním produktem. Běžný účet bez poplatků za vedení, který se navíc úročí 1,8 % ročně. Toto úročení Vám však budou od 1. 8. připisovat pouze, pokud alespoň 5x měsíce zaplatíte svou kartou. Doufejme, že tato novinka přiměje i další banky k vytvoření výhodných služeb pro klienty.

Odborníci radí, aby si každý uchovával finanční rezervu ve výši třech až šesti měsíčních výdajů na nepředpokládané události, kterými mohou být ztráta zaměstnání, porucha elektrospotřebiče v domácnosti atd. Bylo by dobré si tuto rezervu nechávat na běžném účtu, když se hodnotí stejně jako ty spořící?

Velmi rychlí přístup k penězům pomocí platební karty nemusí být vždy výhodou. Samozřejmě, že pohotovostní rezerva musí být k dispozici, ale zároveň by měla být použita opravdu v krajních situacích, jinak se může stát, že potřebné výše nikdy nedosáhne a vy pak při nečekaných událostech nebudete mít kde čerpat.

Uchovávání rezervy na spořicím účtu, vám zamezí v tom, abyste si např. koupili krásné boty, které vás ve výkladní skříni zaujmou. Krok, který budete muset udělat (převod peněz pomocí internetového bankovnictví), abyste se dostali ke svým penězům, vám poskytne čas na zváženou, zda opravdu část rezervy má být použita na tento výdaj.

Běžný účet od Air Bank je jistě velmi zajímavým produktem, ale ani díky relativně vysokému úročení není dobré na něm nechávat více peněz, než kolik chcete daný měsíc utratit.

Zpracovávám...