Zbavte se finanční odpovědnosti

Jsou situace, které pro Vás mohou znamenat statisícové škody. Některé z nich můžete ovlivnit, jiné nikoliv. Ochrana proti nim Vás a Vaši rodinu může stát dohromady jen pár set korun ročně, přesto tuto hrozbu mnoho lidí opomíjí. Řeč je o odpovědnosti za škodu z občanského života a z držby nemovitosti.

Uveďme si příklad. Vlastníte dům a vlivem vichřice uletí z Vašeho domu několik střešních tašek, které spadnou přímo na sousedovo auto. Jelikož Vaše sousedské vztahy nejsou nikterak dobré a škoda na vozidle se vyšplhala na 40 000 Kč, soused po Vás tuto částku požaduje. I když za vichřici nemůžete a Vaše střecha byla v perfektním stavu, přesto budete muset tuto částku zaplatit. Vaši záchranou by bylo právě pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti.

Druhým příkladem může být situace, kdy Vaše dítě bude přebíhat přes silnici mimo přechod pro chodce. Pozorný řidič pohotově zabrzdí, aby ho nesrazil, ovšem řidič jedoucí za ním, již tak rychle nezareagoval a vozidlo před sebou naboural. Dopravní nehodu se škodou 100 000 Kč způsobilo Vaše dítě, a proto úhrada je na Vás.  Vaše rodina by v tomto případě byla chráněna pojištěním odpovědnosti z občanského života.

Nezapomínejte proto při sestavování Vašeho finančního plánu na pojištění odpovědnosti, která např. s limity 2 miliony na zdraví, 1 milion na věci a 500 tisíc následné finanční škodě stojí pro všechny osoby, které bydlí v jedné domácnosti, jen na zhruba 600 Kč ročně.

Zpracovávám...